fbpx
T-MAPY | Kontaktujte nás

Seznam poskytovatelů elektronického systému spisové služby 2021

- David Dobrovolný
Zobrazeno: 809x
NávodZajímavosti

Připravili jsme právě pro Vás seznam, jež shrnuje současný stav elektronických systémů spisové služby a známé poskytovatele elektronické spisové služby v ČR k roku 2021 – tj. systémů, softwarů, či programů, umožňující vést spisovou službu elektronicky.

Níže je také návod, jak si vybrat aplikaci elektronické spisové služby.

Pokud bojujete s myšlenkou, uvést vedení spisové služby v elektronické podobě ve vaší organizaci v život, máte na výběr z následujících značek společností.

TESS OnlineWESS
GordiceZOP
MIT ConsultingELISA
GEOVAPICZ eSpis
Munis ERMSS&T (Athena)
TranSoftSPISum
VERA RadniceMAGION
KEO4VISION

 

Jakou elektronickou spisovou službu si vybrat a používat?

To hodně záleží na tom, jak moc práce s ní chcete mít. Asi to je zvláštní číst, ale zopakujeme to ještě jednou: Záleží, jak moc času chcete utrácet, díky složité práci ve špatně použitelné aplikaci.

Kolik času chcete trávit správou úředních dokumentů v aplikaci? Bude v pořádku, když to bude 30 minut denně? Hodina?

Všechny produkty musí plnit NSESSS (národní standard o těchto systémech) a zákon o archivnictví a spisové službě, plus další směrnice. Neliší se proto ničím jiným, než použitelností v praxi. Produkty všech poskytovatelů eSSL jsou funkcionalitami téměř identické, či velmi podobné. Neplatí to však o tom, jak snadno se aplikace používají uživateli, kteří s aplikací musí denně pracovat.

Agenda spisové služby sebou nese evidenci příchozích a odchozích dokumentů, jejich vyřizování, slučování do spisů a ukládání do spisovny (lokální archiv), což je vždy práce navíc. Bohužel mnohé systémy elektronických spisových služeb navrhují vývojáři (programátoři zodpovědní za vývoj aplikace), kteří neviděli svého zákazníka v tváří v tvář, a jeho potřebám moc nerozumí. Technologie nám však mají život zjednodušovat, ne komplikovat, nemyslíte? Má tedy smysl si vybírat takovou techniku, jejíž cena a výkon jsou nejvyrovnanější. Jak toho docílit?

Nejlepší pro Vás a organizaci, kterou zastupujete, je jednoduše si aplikace vyzkoušet v praxi. Firmy, které dodávají elektronické systémy spisových služeb a nestydí se za svůj produkt, zveřejňují demo aplikace, či nabízí prezentaci a dávají možnost organizacím svůj produkt vyzkoušet, nebo jej alespoň vidět dříve, než jej nakoupí. Kupujete v obchodě potraviny, než je vidíte a víte, že chcete? Nikoliv? Umožněte si i v tomto případě nekupovat zajíce v pytli.

Vyzkoušejte nás i naši konkurenci a porovnejte, co je nejlepším řešením právě pro Vás

Doporučujeme, abyste před konečným verdiktem, kterou aplikaci chcete ve vaší organizaci používat, požádali o vyzkoušení produktů elektronických spisových služeb naše konkurenty a sami porovnali používání jednotlivých produktů. Demo aplikaci elektronické spisové služby TESS Online, nebo zkušební verzi na 30 dní zdarma (propojíme i s vaší datovou schránkou a aplikaci plně nastavíme na míru vaší organizace), si můžete též zažádat o zpřístupnění k testování. Vyzkoušejte nás! Budeme rádi, když s námi budete spolupracovat a používat náš program právě proto, že si jste jistí, že je právě pro Vás a Vaši organizaci “to pravé ořechové”.

 

 

 

Odběr novinek o elektronické spisové službě

Kliknutím na tlačítko ODESLAT udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.